Sportowe Archiwum


Zagłosuj na stronę
Sportowe Archiwum



Mistrzostwa Europy 1982 | 1986 |

Halowe Mistrzostwa Europy 1988

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy 2005

Mistrzostwa Europy Juniorów 2005


MISTRZOSTWA EUROPY '1982
6-11 września 1982 - Ateny (Grecja)

WYNIKI - KOBIETY

100 M

Finał  (wiatr -0.5 m/s)

1. Marlies Göhr (NRD) 11.01
2. Bärbel Wöckel (NRD) 11.20
3. Rose-Aimée Bacoul (Francja) 11.29
4. Anelia Nuneva (Bułgaria) 11.30
5. Gesine Walther (NRD) 11.38
6. Laurence Bily (Francja) 11.45
7. Nadezhda Georgieva (Bułgaria) 11.68
8. Wendy Hoyte (Wielka Brytania) 12.35

Półfinały
Bieg 1: 1. Bärbel Wöckel GDR 11.19 Q; 2. Rose-Aimée Bacoul FRA 11.28 Q; 3. Gesine Walther GDR 11.33 Q; 4. Anelia Nuneva BUL 11.35 Q; 5. Lyudmila Kondratyeva URS 11.47; 6. Shirley Thomas GBR 11.53; 7. Marisa Masullo ITA 11.57; 8. Lena Möller SWE 11.93
Bieg 2: 1. Marlies Göhr GDR 11.22 Q; 2. Wendy Hoyte GBR 11.41 Q; 3. Laurence Bily FRA 11.43 Q; 4. Nadezhda Georgieva BUL 11.54 Q; 5. Yelena Kelchevskaya URS 11.58; 6. Sofka Popova BUL 11.58; 7. Helinä Laihorinne FIN 11.58; 8. Stepanka Sokolova TCH 11.73



200 M

Finał  (wiatr +0.9 m/s)

1. Bärbel Wöckel (NRD) 22.04
2. Kathy Smallwood (Wielka Brytania) 22.13
3. Sabine Rieger (NRD) 22.51
4. Gesine Walther (NRD) 22.60
5. Beverly Callender (Wielka Brytania) 22.91
6. Anelia Nuneva (Bułgaria) 22.93
7. Liliane Gaschet (Francja) 22.97
8. Marie-Christine Cazier (Francja) 23.08

Półfinały
Bieg 1: 1. Bärbel Wöckel GDR 22.81 Q; 2. Kathy Smallwood GBR 22.97 Q; 3. Liliane Gaschet FRA 23.21 Q; 4. Anelia Nuneva BUL 23.35 Q; 5. Irina Olkhovnikova URS 23.46; 6. Joan Baptiste GBR 23.84; 7. Heike Schmidt FRG 23.88; 8. Mona Evjen NOR 23.96
Bieg 2: 1. Sabine Rieger GDR 22.90 Q; 2. Gesine Walther GDR 22.90 Q; 3. Beverly Callender GBR 22.96 Q; 4. Marie-Christine Cazier FRA 23.39 Q; 5. Heidi-Elke Gaugel FRG 23.45; 6. Yelena Kelchevskaya URS 23.59; 7. Marisa Masullo ITA 23.74; 8. Ute Finger FRG DNF



Marita Koch (NRD) zwycięża przed Jarmilą Kratochvilovą (CSRS) w biegu na 400 m 400 M

Finał

1. Marita Koch (NRD) 48.16
2. Jarmila Kratochvilova (CSRS) 48.85
3. Tatana Kocembova (CSRS) 50.55
4. Sabine Busch (NRD) 50.57
5. Irina Baskakova (ZSRR) 50.58
6. Dagmar Rübsam (NRD) 50.76
7. Gaby Bussmann (RFN) 50.93
8. Judit Forgacs (Węgry) 52.49

Półfinały
Bieg 1: 1. Marita Koch GDR 50.22 Q; 2. Irina Baskakova URS 51.03 Q; 3. Tatana Kocembova TCH 51.69 Q; 4. Judit Forgacs HUN 51.88 Q; 5. Erica Rossi ITA 52.01; 6. Grażyna Oliszewska POL 53.15; 7. Claudia Steger FRG 53.56; 8. Charlotte Holmström SWE 55.22
Bieg 2: 1. Jarmila Kratochvilova TCH 50.38 Q; 2. Dagmar Rübsam GDR 50.55 Q; 3. Gaby Bussmann FRG 50.64 Q; 4. Sabine Busch GDR 50.80 Q; 5. Yelena Korban URS 50.83; 6. Linsey McDonald GBR 52.09; 7. Michelle Scutt GBR 52.11; 8. Elżbieta Kapusta POL 53.83



800 M

Finał

1. Olga Mineyeva (ZSRR) 1:55.41
2. Ludmila Veselkova (ZSRR) 1:55.96
3. Margit Klinger (RFN) 1:57.22
4. Jolanta Januchta (Polska) 1:57.92
5. Hildegard Ullrich (NRD) 1:58.19
6. Doina Melinte (Rumunia) 1:59.65
7. Nikolina Shtereva (Bułgaria) 2:01.77
8. Wanda Stefańska (Polska) 2:03.05

Półfinały
Bieg 1: 1. Hildegard Ullrich GDR 2:02.44 Q; 2. Jolanta Januchta POL 2:02.50 Q; 3. Olga Mineyeva URS 2:02.65 Q; 4. Doina Melinte ROM 2:02.71 Q; 5. Ravilya Agletdinova URS 2:02.82; 6. Vanya Gospodinova BUL 2:03.45; 7. Totka Petrova BUL 2:03.53; 8. Jill McCabe SWE 2:05.43
Bieg 2: 1. Ludmila Veselkova URS 1:59.00 Q; 2. Margit Klinger FRG 1:59.05 Q; 3. Nikolina Shtereva BUL 1:59.28; 4. Wanda Stefańska POL 1:59.87 Q; 5. Anne Clarkson GBR 2:00.34; 6. Zuzana Moravcíková TCH 2:02.48; 7. Elly van Hulst NED 2:02.62; 8. Rosine Wallez BEL 2:03.70



1500 M

Finał

1. Olga Dvirna (ZSRR) 3:57.80
2. Zamira Zaitseva (ZSRR) 3:58.82
3. Gabriella Dorio (Włochy) 3:59.02
4. Maricica Puica (Rumunia) 3:59.31
5. Ulrike Bruns (NRD) 4:00.78
6. Tamara Sorokina (ZSRR) 4:01.22
7. Vesela Jatsinska (Bułgaria) 4:06.98
8. Elly van Hulst (Holandia) 4:07.76

9. Doina Melinte (Rumunia) 4:08.49; 10. Aurora Cunha (Portugalia) 4:12.51; 11. Birgit Friedmann (RFN) 4:14.66; 12. Stavroula Constantinidou (Grecja) 4:28.95; 13. Katarina Savestrand-Jonna (Szwecja) 4:49.28



3000 M

1. Svetlana Ulmasova (ZSRR) 8:30.28
2. Maricica Puica (Rumunia) 8:33.33
3. Yelena Sipatova (ZSRR) 8:34.06
4. Tatyana Pozdnyakova (ZSRR) 8:38.98
5. Birgit Friedmann (RFN) 8:43.65
6. Margherita Gargano (Włochy) 8:48.73
7. Brigitte Kraus (RFN) 8:51.60
8. Ingrid Kristiansen (Norwegia) 8:51.79

9. Agnese Possamai (Włochy) 8:54.52; 10. Aurora Cunha (Portugalia) 8:55.24; 11. Cornelia Bürki (Szwajcaria) 8:55.67; 12. Rosa Mota (Portugalia) 9:04.82; 13. Monica Joyce (Irlandia) 9:08.45; 14. Birgit Bringelid (Szwecja) 9:09.85; 15. Breda Pergar (Jugosławia) 9:11.79; 16. Mercedes Calleja (Hiszpania) 9:12.32; 17. Dorthe Rasmussen (Dania) 9:14.35; 18. Eva Ernström (Szwecja) 9:15.12; 19. Louise McGrillen (Irlandia) 9:20.60; 20. Deborah Peel (Wielka Brytania) 9:24.41



MARATON

1. Rosa Mota (Portugalia) 2:36:03
2. Laura Fogli (Włochy) 2:36:28
3. Ingrid Kristiansen (Norwegia) 2:36:38
4. Alba Milana (Włochy) 2:38:54
5. Carla Beurskens (Holandia) 2:39:22
6. Karolin Szabo (Węgry) 2:40:50
7. Marie-Louise Hamrin (Szwecja) 2:42:14
8. Soya Ivanova (ZSRR) 2:42:43

9. Kathryn Binns (Wielka Brytania) 2:44:09; 10. Rita Marchisio (Włochy) 2:44:24; 11. Monika Lövenich (RFN) 2:45:10; 12. Charlotte Teske (RFN) 2:45.17; 13. Heidi Hutterer (RFN) 2:46:32; 14. Tuija Toivonen (Finlandia) 2:48:51; 15. Sinikka Kiippa (Finlandia) 2:48:54; 16. Henriette Fina (Austria) 2:49:57; 17. Christine Seeman (Francja) 2:51:58; 18. Carey May (Irlandia) 2:52:06; 19. Vreni Forster (Szwajcaria) 2:52:49; 20. Nadezdha Gumerova (ZSRR) 2:53:00; 21. Carol Gould (Wielka Brytania) 2:58:48



100 M PŁ

1. Lucyna Langer (Polska) 12.45
2. Yordanka Donkova (Bułgaria) 12.54
3. Kerstin Knabe (NRD) 12.54
4. Bettine Gärtz (NRD) 12.55
5. Maria Merchuk (ZSRR) 12.85
6. Vera Komisova (ZSRR) 12.92
7. Tatyana Anisimova (ZSRR) 13.06
8. Ginka Sagorcheva (Bułgaria) 13.14



400 M PŁ

Finał

1. Ann-Louise Skoglund (Szwecja) 54.58
2. Petra Pfaff (NRD) 54.90
3. Chantal Réga (Francja) 54.94
4. Anna Kastetskaya (ZSRR) 55.09
5. Yelena Filipishina (ZSRR) 55.09
6. Birgit Uibel (NRD) 55.70
7. Jekaterina Fesenko (ZSRR) 55.86
8. Genowefa Błaszak (Polska) 56.89

Półfinały
Bieg 1: 1. Chantal Réga FRA 55.73 Q; 2. Birgit Uibel GDR 55.86 Q; 3. Yelena Filipishina URS 55.95 Q; 4. Genowefa Błaszak POL 56.73 Q; 5. Marlies Gutewort FRG 57.34; 6. Yvette Wray GBR 57.81; 7. Rosa Colorado ESP 58.91; 8. Cristeana Cojocaru ROM 59.00
Bieg 2: 1. Anna Kastetskaya URS 55.72 Q; 2. Petra Pfaff GDR 55.81 Q; 3. Ann-Louise Skoglund SWE 55.96 Q; 4. Jekaterina Fesenko URS 56.49 Q; 5. Mary Wagner FRG 56.74; 6. Giuseppina Cirulli ITA 57.35; 7. Montserrat Pujol ESP 58.06; 8. Helle Sichlau DEN 58.91



4x100 M

1. NRD 42.19
2. Wielka Brytania 42.66
3. Francja 42.69
4. Bułgaria 43.10
5. ZSRR 43.39
6. Włochy 43.99
7. Czechosłowacja DNF



4x400 M

1. NRD 3:19.05
2. Czechosłowacja 3:22.17
3. ZSRR 3:22.79
4. RFN 3:25.71
5. Wielka Brytania 3:25.82
6. Rumunia 3:29.26
7. Polska 3:29.32
8. Szwecja 3:35.83



SKOK WZWYŻ

1. Ulrike Meyfarth (RFN) 2.02
2. Tamara Bykova (ZSRR) 1.97
3. Sara Simeoni (Włochy) 1.97
4. Gaby Meier (Szwajcaria) 1.94
5. Jutta Kirst (NRD) 1.94
6. Ludmila Andonova (Bułgaria) 1.91
7. Andrea Bienias (NRD) 1.91
8. Katalin Sterk (Węgry) 1.91



SKOK W DAL

1. Valeria Ionescu (Rumunia) 6.79
2. Anisoara Cusmir (Rumunia) 6.73
3. Yelena Ivanova (ZSRR) 6.73
4. Heike Daute (NRD) 6.71
5. Anna Włodarczyk (Polska) 6.69
6. Sabine Everts (RFN) 6.67
7. Christine Schima (NRD) 6.64
8. Karin Antretter (RFN) 6.55



PCHNIĘCIE KULĄ

1. Ilona Slupianek (NRD) 21.59
2. Helena Fibingerová (CSRS) 20.94
3. Nunu Abashidze (ZSRR) 20.82
4. Elena Stoyanova (Bułgaria) 20.35
5. Verzhiniya Veselinova (Bułgaria) 20.23
6. Helma Knorscheidt (NRD) 20.21
7. Liana Schmuhl (NRD) 20.09
8. Mihaela Loghin (Rumunia) 18.91



RZUT DYSKIEM

1. Tsvetanka Khristova (Bułgaria) 68.34
2. Mariya Vergova (Bułgaria) 67.94
3. Gaina Savinkova (ZSRR) 67.82
4. Gisela Beyer (NRD) 66.78
5. Silvia Madetzky (NRD) 66.64
6. Galina Murashova (ZSRR) 65.30
7. Florenta Craciunescu (Rumunia) 64.00
8. Irina Meszynski (NRD) 63.78



RZUT OSZCZEPEM

1. Anna Verouli (Grecja) 70.02
2. Antje Kempe (NRD) 67.94
3. Sofia Sakorafa (Grecja) 67.04
4. Tiina Lillak (Finlandia) 66.26
5. Ute Richter (NRD) 65.88
6. Eva Helmschmidt (RFN) 65.82
7. Petra Felke (NRD) 65.56
8. Fatima Whitbread (Wielka Brytania) 65.10



SIEDMIOBÓJ

1. Ramona Neubert (NRD) 6622
2. Sabine Möbius (NRD) 6594
3. Sabine Everts (RFN) 6418
4. Anke Vater (NRD) 6390
5. Natalya Shubenkova (ZSRR) 6361
6. Valentina Dimitrova (Bułgaria) 6324
7. Judy Livermore (Wielka Brytania) 6287
8. Ludmila Kolyadina (ZSRR) 6101



WYNIKI FINAŁÓW - MĘŻCZYŹNI

100 m

1. Frank Emmelmann (NRD) 10.21
2. Pier Francesco Pavoni (Włochy) 10.25
3. Marian Woronin (Polska) 10.28
4. Cameron Sharp (Wielka Brytania) 10.28
5. Nikolay Sidorov (ZSRR) 10.32
6. Olaf Prenzler (NRD) 10.35
7. Bernard Petitbois (Francja) 10.50
8. Kosmas Stratos (Grecja) 12.56



200 m

1. Olaf Prenzler (NRD) 20.46
2. Cameron Sharp (Wielka Brytania) 20.47
3. Frank Emmelmann (NRD) 20.60
4. Erwin Skamrahl (RFN) 20.61
5. Istvan Nagy (Węgry) 20.62
6. Patrick Barré (Francja) 20.75
7. Vladimir Murayov (ZSRR) 20.76
8. Sergey Sokolov (ZSRR) 20.81



400 m

1. Hartmut Weber (RFN) 44.72
2. Andreas Knebel (NRD) 45.29
3. Viktor Markin (ZSRR) 45.30
4. Phillip Brown (Wielka Brytania) 45.45
5. Aleksandr Troshchilo (ZSRR) 45.67
6. Pavel Konovalov (ZSRR) 45.84
7. Zeljko Knapic (Jugosławia) 46.20
8. Thomas Giessing (RFN) 48.70



800 m

1. Hans-Peter Ferner (RFN) 1.46.33
2. Sebastian Coe (Wielka Brytania) 1.46.68
3. Jorma Härkönen (Finlandia) 1.46.90
4. Garry Cook (Wielka Brytania) 1.46.94
5. Rob Druppers (Holandia) 1.47.06
6. Detlef Wagenknecht (NRD) 1.47.06
7. Olaf Beyer (NRD) 1.47.36
8. Willi Wülbeck (RFN) 1.49.80



1500 m

1. Steve Cram (Wielka Brytania) 3:36.49
2. Nikolay Kirov (ZSRR) 3:36.99
3. José Abascal (Hiszpania) 3:37.04
4. Robert Nemeth (Austria) 3:37.81
5. Vitaliy Tishchenko (ZSRR) 3:38.15
6. Uwe Becker (RFN) 3:38.17
7. Pierre Délčze (Szwajcaria) 3:39.64
8. Raymond Flynn (Irlandia) 3:40.44



5000 m

1. Thomas Wessinghage (RFN) 13:28.90
2. Werner Schildhauer (NRD) 13:30.03
3. David Moorcroft (Wielka Brytania) 13:30.42
4. Yevgeni Ignatov (Bułgaria) 13:30.95
5. Dietmar Millonig (Austria) 13:31.03
6. Valeriy Abramov (ZSRR) 13:31.26
7. Tim Hutchings (Wielka Brytania) 13:31.83
8. Martti Vainio (Finlandia) 13:33.69



10000 m

1. Alberto Cova (Włochy) 27:41.03
2. Werner Schildhauer (NRD) 27:41.21
3. Martti Vainio (Finlandia) 27:42.51
4. Carlos Lopes (Portugalia) 27:47.95
5. Julian Goater (Wielka Brytania) 28:10.98
6. Salvatore Antibo (Włochy) 28:21.07
7. Steve Jones (Wielka Brytania) 28:22.94
8. Charles Spedding (Wielka Brytania) 28:25.91



maraton

1. Gerard Nijboer (Holandia) 2:15:16
2. Armand Parmentier (Belgia) 2:15:51
3. Karel Lismont (Belgia) 2:16:04
4. Pertti Tiainen (Finlandia) 2:16:27
5. Jukka Toivola (Finlandia) 2:17:31
6. Waldemar Cierpinski (NRD) 2:17:50
7. Ryszard Marczak (Polska) 2:17:53
8. Ciampaolo Messina (Włochy) 2:18:20



110 M PŁ

Finał  (wiatr -0.9 m/s)

1. Thomas Munkelt (NRD) 13.41
2. Andrey Prokofyev (ZSRR) 13.46
3. Arto Bryggare (Finlandia) 13.60
4. Wilbert Greaves (Wielka Brytania) 13.67
5. Aleksandr Puchkov (ZSRR) 13.79
6. Romuald Giegiel (Polska) 13.82
7. Karl-Werner Dönges (RFN) 13.83
8. Holger Pohland (NRD) 13.89

Półfinały
Bieg 1 (wiatr +0.4): 1. Andrey Prokofyev URS 13.58 Q; 2. Holger Pohland GDR 13.62 Q; 3. Karl-Werner Dönges FRG 13.65 Q; 4. Romuald Giegiel POL 13.77 Q; 5. Andreas Schlisske GDR 13.79; 6. György Bakos HUN 14.06; 7. Mark Holtom GBR 14.14; 8. Roberto Schneider SUI 14.22
Bieg 2 (wiatr +1.0): 1. Thomas Munkelt GDR 13.47 Q; 2. Arto Bryggare FIN 13.59 Q; 3. Wilbert Greaves GBR 13.66 Q; 4. Aleksandr Puchkov URS 13.73 Q; 5. Javier Moracho ESP 13.76; 6. Georgiy Shabanov URS 13.79; 7. Jacek Rutkowski POL 13.83; 8. Ion Oltean ROM 13.95

Eliminacje
Bieg 1: 1. Thomas Munkelt GDR 13.52 Q; 2. Andrey Prokofyev URS 13.71 Q; 3. Mark Holtom GBR 13.72 Q; 4. Arto Bryggare FIN 13.72 Q; 5. Ion Oltean ROM 13.82 Q; 6. Roberto Schneider SUI 13.92 q; 7. Herbert Kreiner AUT 14.50; Bieg 2: 1. Jacek Rutkowski POL 13.87 Q; 2. Andreas Schlisske GDR 13.90 Q; 3. Georgiy Shabanov URS 13.91 Q; 4. György Bakos HUN 13.98 Q; 5. Karl-Werner Dönges FRG 14.01 Q; 6. Urs Rohner SUI 14.20; 7. Reijo Byman FIN 14.36; 8. Petros Evripidou GRE 14.69; Bieg 3: 1. Romuald Giegiel POL 13.85 Q; 2. Holger Pohland GRD 13.85 Q; 3. Wilbert Greaves GBR 13.86 Q; 4. Aleksandr Puchkov URS 13.95 Q; 5. Javier Moracho ESP 14.01 Q; 6. Daniele Fontecchio ITA 14.01; 7. Július Ivan CZE 14.05



400 M PŁ

Finał

1. Harald Schmid (RFN) 47.48
2. Aleksandr Yatsevich (ZSRR) 48.60
3. Uwe Ackermann (NRD) 48.64
4. Vasiliy Arkhipenko (ZSRR) 48.68
5. Ryszard Szparak (Polska) 49.41
6. Aleksandr Kharlov (ZSRR) 49.56
7. Sven Nylander (Szwecja) 49.64
8. Toma Tomov (Bułgaria) 50.10

Półfinały
Bieg 1: 1. Harald Schmid FRG 49.84 Q; 2. Vasiliy Arkhipenko URS 49.98 Q; 3. Sven Nylander SWE 50.03 Q; 4. Toma Tomov BUL 50.10 Q; 5. Franz Meier SUI 50.33; 6. Michel Zimmermann BEL 50.83; 7. Georgios Vamvakas GRE 50.85; 8. José Alonso Valero ESP 51.00
Bieg 2: 1. Uwe Ackermann GDR 49.32 Q; 2. Aleksandr Yatsevich URS 49.55 Q; 3. Ryszard Szparak POL 49.79 Q; 4. Aleksandr Kharlov URS 50.00 Q; 5. Serge Guillen FRA 50.40; 6. Saverio Gellini ITA 50.59; 7. Christer Gullstrand SWE 50.61; 8. Krasimir Demirev BUL 51.45



3000 m z przeszk.

Finał
1. Patriz Ilg (RFN) 8:18.52
2. Bogusław Mamiński (Polska) 8:19.22
3. Domingo Ramón (Hiszpania) 8:20.48
4. Hagen Melzer (NRD) 8:21.33
5. Wolfgang Konrad (Austria) 8:21.95
6. Ilkka Äyräväinen (Finlandia) 8:24.19
7. Mariano Scartezzini (Włochy) 8:24.68
8. Tommy Ekblom (Finlandia) 8:27.15



4x100 M

1. ZSRR 38.60 (A. Akhsynin, S. Sokolov, A. Prokofyev, N. Sidorov)
2. NRD 38.71 (D. Kübeck, O. Prenzler, T. Munkelt, F. Emmelmann)
3. RFN 38.71 (C. Zirkelbach, C. Haas, P. Klein, E. Skamrahl)
4. Włochy 38.96 (F. Pavoni, G. Bongiorni, L. Caravani, C. Simionato)
5. Polska 39.00 (A. Janiak, Z. Licznerski, K. Zwoliński, M. Woronin)
6. Węgry 39.01 (I. Tatar, I. Nagy, L. Babaly, A. Kovacs)
7. Francja 39.22 (A. Richard, P. Barre, B. Petitbois, H. Lomba)
8. Bułgaria 39.39 (I. Karanayotov, N. Markov, P. Petrov, I. Tuparov)



4x400 M

1. NRD 3:00.51 (Skamrahl, Schmid, Giessing, Weber)
2. Wielka Brytania 3:00.68 (Jenkins, Cook, Bennet, Brown)
3. ZSRR 3:00.80 (Troshchilo, Roshchin, Konovalov, Markin)
4. Polska 3:02.77 (Wichrowski, Szparak, Stępień, Podlas)
5. CSRS 3:02.82 (Brecka, Malovec, Zahorak, Sajdok)
6. Włochy 3:03.21 (Tozzi, Ribaud, Mennea, Zuliani)
7. Francja 3:04.73 (Canti, Boudin, Dubois, Barre)
8. Szwecja 3:06.91 (Nylander, Josjö, Olsson, Blomstrand)



skok wzwyż

1. Dietmar Mögenburg (RFN) 2.30
2. Janusz Trzepizur (Polska) 2.27
3. Gerd Nagel (RFN) 2.24
4. André Schneider (RFN) 2.24
5. Valeriy Sereda (ZSRR) 2.21
6. Vladimir Granenkov (ZSRR) 2.21
7. Roland Dalhäuser (Szwajcaria) 2.21
8. Franck Bonnet (Francja) 2.18



SKOK O TYCZCE

Finał

1. Aleksandr Krupskiy (ZSRR) 5.60
2. Vladimir Polyakov (ZSRR) 5.60
3. Atanas Tarev (Bułgaria) 5.60
4. Miro Zalar (Szwecja) 5.55
5. Aleksandr Chernyayev (ZSRR) 5.50
6. Thierry Vigneron (Francja) 5.50
7-8. Günther Lohre (RFN) 5.50
 Frantisek Jansa (CSRS) 5.50

9. Felix Böhni (Szwajcaria) 5.45; 10. Zbigniew Radzikowski (Polska) 5.45; 11. Jürgen Winkler (RFN) 5.35; 12-13. Pierre Quinon (Francja) 5.35; Tadeusz Ślusarski (Polska) 5.35; Timo Kuusisto (Finlandia) NM



SKOK W DAL

Finał

1. Lutz Dombrowski (NRD) 8.41 (+2.8/8.30)
2. Antonio Corgos (Hiszpania) 8.19
3. Jan Leitner (CSRS) 8.08
4. Zdenek Mazur (CSRS) 8.08
5. Nenad Stekic (Jugosławia) 7.93
6. Giovanni Evangilisti (Włochy) 7.89
7. Atanas Chochev (Bułgaria) 7.89 (+2.3/7.71)
8. Atanas Zapryanov (Bułgaria) 7.82

9. Rolf Bernhard (Szwajcaria) 7.71; 10. Dimitrios Delifotis (Grecja) 7.75; 11. Laszlo Szalma (Węgry) 7.74; 12. Ivan Tuparov (Bułgaria) 7.73; 13. Sergey Rodin (ZSRR) 7.70; 14. Jörg Klocke (RFN) 7.56



TRÓJSKOK

Finał

1. Keith Connor (Wielka Brytania) 17.29
2. Vassiliy Grishchenkov (ZSRR) 17.15
3. Bela Bakosi (Węgry) 17.04
4. Gennadiy Valyukyevich (ZSRR) 16.95
5. Aleksandr Beskrovny (ZSRR) 16.82
6. Bedros Bedrosian (Rumunia) 16.46
7. Markku Rokala (Finlandia) 16.32
8. Roberto Mazzucato (Włochy) 16.13

9. Dario Badinelli (Włochy) 16.05; 10. Janos Hegedis (Jugosławia) 16.03; 11. Johan Brink (Szwecja) 15.95; 12. John Herbert (Wielka Brytania) 15.92



PCHNIĘCIE KULĄ

Finał

1. Udo Beyer (NRD) 21.50 2. Janis Bojars (ZSRR) 20.81
3. Remigius Machura (CSRS) 20.59
4. Vladimir Milic (Jugosławia) 20.52
5. Mathias Schmidt (NRD) 20.51
6. Peter Block (NRD) 20.49
7. Vladimir Kiselyov (ZSRR) 20.40
8. Sergey Gavryushin (ZSRR) 20.15

9. Reijo Stahlberg (Finlandia) 19.49; 10. Alessandro Andrei (Włochy) 19.28; 11. Edward Sarul (Polska) 19.19; 12. Nikolay Khristov (Bułgaria) 19.04; 13. Luigi De Santis (Włochy) 18.88



RZUT DYSKIEM

Finał

1. Imrich Bugar (CSRS) 66.64
2. Igor Duginets (ZSRR) 65.60
3. Wolfgang Warnemünde (NRD) 64.20
4. Armin Lemme (NRD) 63.94
5. Georgiy Kolnootchenko (ZSRR) 62.82
6. Gejza Valent (CSRS) 61.98
7. Ion Zamfirache (Rumunia) 61.66
8. Iosif Naghi (Rumunia) 60.56

9. Dmitri Kovchun (ZSRR) 58.44; 10. Alwin Wagner (RFN) 58.10; 11. Werner Hartmann (RFN) 57.68; 12. Knut Hjeltnes (Norwegia) 56.02



RZUT MŁOTEM

Finał

1. Yuriy Sedykh (ZSRR) 81.66
2. Igor Nikulin (ZSRR) 79.44
3. Sergey Litvinov (ZSRR) 78.66
4. Ireneusz Golda (Polska) 76.58
5. Harri Huhtala (Finlandia) 76.12
6. Detlef Gerstenberg (NRD) 75.32
7. Roland Steuk (NRD) 74.76
8. Klaus Ploghaus (RFN) 74.52

9. Jörg Schafer (RFN) 74.08; 10. Mariusz Tomaszewski (Polska) 73.74; 11. Giampaolo Urlando (Włochy) 73.72; 12. Juha Tiainen (Finlandia) 72.12



RZUT OSZCZEPEM

Finał

1. Uwe Hohn (NRD) 91.34
2. Heino Puuste (ZSRR) 89.56
3. Detlef Michel (NRD) 89.32
4. Dainis Kula (ZSRR) 87.84
5. Arto Härkönen (Finlandia) 86.76
6. Aleksandr Makarov (ZSRR) 86.08
7. Antero Toivonen (Finlandia) 84.34
8. Agostino Ghesini (Włochy) 81.10

9. Reidar Lorentzen (Norwegia) 80.40; 10. Per Erling Olsen (Norwegia) 79.18; 11. Kenth Eldebrink (Szwecja) 76.76; 12. David Ottley (Wielka Brytania) 75.06; 13. Klaus Tafelmeier (RFN) 70.40
Dariusz Adamus (Polska) odpadł w eliminacjach (76.08)



DZIESIĘCIOBÓJ

1. Daley Thompson (Wielka Brytania) 8743 pkt. (10.51; 7.80; 15.44; 2.03; 47.11; 14.39; 45.48; 5.00; 63.56; 4:23.71)
2. Jürgen Hingsen (RFN) 8517
3. Siegfried Stark (NRD) 8433
4. Steffen Grummt (NRD) 8217
5. Georg Werthner (Austria) 8171
6. Grigoriy Degtyaryov (ZSRR) 8160
7. Valeriy Katyanov (ZSRR) 8116
8. Christian Gugler (Szwajcaria) 8035

9. Guido Kratschmer (RFN) 8016; 10. Atanas Andonov (Bułgaria) 7904; 11. Michele Rufenacht (Szwajcaria) 7874; 12. Martin Machura (CSRS) 7794; 13. Colin Boreham (Wielka Brytania) 7762; 14. Harri Sundell (Finlandia) 7744; 15. Christer Lythell (Szwecja) 7717; 16. Adam Bagiński (Polska) 7659; 17. Conny Silfer (Szwecja) 7551; 18. Trond Skramstad (Norwegia) 7517; 19. Gudmund Olsen (Norwegia) 7506; 20. Siegfried Wentz (RFN) 7284
Dariusz Ludwig (Polska) wycofał się po 6 konkurencjach.



CHÓD 20 KM

1. Jose Marin (Hiszpania) 1:23:43
2. Jozef Priblinec (CSRS) 1:25:55
3. Pavol Blazek (CSRS) 1:26:13
4. Gerard Lelievre (Francja) 1:26:30
5. Alessandro Pezzatini (Włochy) 1:26:39
6. Carlo Mattioli (Włochy) 1:26:56
7. Nikolay Matvieyev (ZSRR) 1:27:57
8. Reima Salonen (Finlandia) 1:28:04

9. Roland Wieser (NRD) 1:29:11; 10. Piotr Pokhimchuk (ZSRR) 1:30:13; 11. Steven Barry (Wielka Brytania) 1:31:00; 12. Martial Fesselier (Francja) 1:32:23; 13. Ian McCombie (Wielka Brytania) 1:32:36; 14. Jose Pinto (Portugalia) 1:34:19; 15. Lennart Mether (Szwecja) 1:35:09; 16. Jan Staaf (Szwecja) 1:37:37



CHÓD 50 KM

1. Reima Salonen (Finlandia) 3:55:29
2. Jose Marin (Hiszpania) 3:59:18
3. Bo Gustafsson (Szwecja) 4:01:21
4. Hartwig Gauder (NRD) 4:04:51
5. Bogusław Duda (Polska) 4:07:20
6. Jorge Llopart (Hiszpania) 4:08:28
7. Valery Suntchov (ZSRR) 4:12:51
8. Stig-Olov Elofsson (Szwecja) 4:22:44

9. Christos Karagiorgos (Grecja) 4:33:31; 10. Sergey Yung (Rosja) 4:35:02; 11. Karl Degener (RFN) 4:35:54
Bohdan Bułakowski (Polska) nie ukończył konkurencji.

Back To Top